www.lastadventure.eu

Závod

LAST ADVENTURE 2016 je prvním závodem v ČR v disciplíně ATV CROSSOVER. Myšlenka se zrodila u bývalích operátorů speciálních jednotek, kteří své stroje používali v pouštích Iráku a horách Afghánistánu. Měli možnost naplno využít schopností čtyřkolek a nezřídka jim čtyřkolky zachránili život. Tak se zrodilo nadšení pro čtyřkolky v té nejryzejší podobě.

 

ATV CROSSOVER vznikla na základě těchto zkušeností a idea je jednoduchá. Využít to co čtyřkolky opravdu umí a nechtít po nich to co jim moc nejde. Čtyřkolky byly vymyšleny proto, aby nás dovezly do cíle přes nejhorší terénní překážky. Proto mají velká kola, terénní pneumatiky, většina z nich pohon 4x4, uzávěrky diferenciálů, řazení variátorem a navijáky. Zato jsou trochu neohrabané, ne moc rychlé a na skákání jich člověk také moc neužije. ATV CROSSOVER je proto disciplína připravená na míru těmto strojům. Trať závodu se skládá z několika testů, které jsou připraveny v těžkém terénu s mnoha zatáčkami, výjezdy, neupevněným podložím apod. V některých úsecích je nutné použít náhon 4x4, někde uzávěrka a někde i naviják. Protože jsme pod velkým tlakem, aby se disciplína přizpůsobila i pro sportovní čtyřkolky, budou mít tratě i objízdné variantní části pro tyto sportovní stroje s náhonem pouze 2 kol.  

 

  

 

Rozhodujícím kritériem je čas. Nehodnotí se styl a způsob průjezdu jednotlivých sekcí, ale pouze nejrychlejší dosažený čas.

Testy jsou umístěny na různých místech, takže se mezi nimi přejíždí. Proto jsou závodníci rozděleni do skupin, aby přijížděli na starty sekcí postupně a nemuseli čekat. Každá skupina bude startovat v jiném testu.

LAST ADVENTURE 2016 bude skvělým terénním závodem a začátkem dlouhé tradice nové disciiplíny.

Last Adventure - Kontakty

Český Offroad Klub z.s.
Milence 27
340 22 Nýrsko

č.účtu 27861248/0300

telefon: +420 606 951 057
e-mail: lastadventure@seznam.cz
www.lastadventure.eu